21 noderīgs rīks attālinātam darbam, darbinieku produktivitātes veicināšanai

Lielākā daļa uzņēmumu saskarās ar atpakaļ-pie- Covid-19-nosacījumiem. Tomēr, šoreiz, mēs esam gatavi vairāk nekā iepriekš. Ja jūs joprojām neesat digitalizējuši lielāko daļu savu procesu, mēs jums piedāvājam dažus rīkus, kas palīdzēs to izdarīt un veicināt darba efektivitāti.

Mēs esam tos sakārtojuši pēc attālinātā darba veida un sniedzam jums labākās izvēles katrā kategorijā:

• Attālinātu sapulču plānošana

Calendly –  ja jums ir apnicis sūtīt turp un atpakaļ e-pastus, lai atrastu laiku, kad tiktos, Calendly palīdz jums automatizēt sapulču plānošanu. Jūs varat iestatīt savu pieejamību un kopīgot saiti pa e-pastu vai pat pievienot to savai mājaslapai, lai visi varētu izvēlēties labāko pieejamo laiku. Tas ir lieliski piemērots arī laika joslu koordinēšanai un integrēšanai ar Google Calendar un Zoom.

World Time Buddy – kad otra puse nosūta jums ziņojumu: “Lūdzu, rezervējiet laiku plkst. 14:00 [ievietot vajadzīgo laika joslu].”, un jūs mēģināt noskaidrot, cik tas ir pēc jūsu pašreizējā laika, šis rīks ļauj bez pūlēm salīdzināt vairākas laika joslas un izvēlēties pareizo laiku savā laika joslā.

  • Video konferences  & video ierakstīšana

Zoom – šodien, iespējams, neviens nepalika bez tiešsaistes “mītiņu” pieredzes. Bet šīm sanāksmēm patiešām ir izšķiroša nozīme. Zoom sniedz vienkāršu veidu, kā sākt vai ieplānot sapulci. Vienkārši pārliecinieties, ka jūs plānojat sapulces savām komandām, un ievērojiet noteikto grafiku. Nav darba kārtības = nav sapulces.

Screen-cast-o-Matic –  dažreiz jums ir nepieciešams ierakstīt savu prezentāciju, lai jūs varētu to kopīgot ar citiem. Screen-cast-o-Matic ļauj jums izvēlēties, ko vēlaties ierakstīt – tikai ekrānu, tikai tīmekļa kameru vai abus. Mums patīk, cik viegli ir iespējams izveidot savu ekrāna ierakstu, ātri to rediģēt un saglabāt ierakstu kā video failu vai augšupielādēt YouTube vietnē koplietošanai.

  • Interaktīvie vebināri un aizraujošas prāta vētras

Slido – prezentēšana, nesaņemot atgriezenisko saiti, var justies vientuļa un nesasaistīta ar auditoriju. Slido palīdz iesaistīt attālināto auditoriju, veicot aptaujas, jautājumus un atbildes vai viktorīnas. Pārvērtiet savu nākamo prezentāciju vai vebināru interaktīvā divpusējā sarunā.

Miro –  tāfele var būt izmantota kā vieta, kur izpaust sava radošas idejas, domas vai kopēji atnākt pie kādiem viedokļiem sapulces laikā. Miro var sniegt to pašu arī attālināti, un papildus, sapulci var sākt ar jau iepriekš definētiem soļiem vai sākt no “tīrās lapas”, lai iezīmētu stratēģijas, produktu idejas vai vienkārši brīvi izpausties radošumā.

  • Uzdevumu saraksti un piezīmes

Todoist – jaunu pierakstu ievietošana darāmo darbu sarakstā un to atzīmēšana nedrīkst būt sarežģīta. Tāpēc mēs mīlam Todoist, jo tas ir vienkāršs, intuitīvs, tomēr elastīgs, lai atbilstu pat sarežģītākām vajadzībām.

Evernote – mēs mīlam papīra plānotājus un piezīmju blociņus, un mums gandrīz vienmēr ir viens pa rokai, taču, ja “gandrīz” nozīmē arī to, ka dažreiz mums nav tie pa rokai, tad Evernote vienmēr ir. Tā priekšrocības – piezīmju kārtošanas birkas, jaudīgas meklēšanas iespējas un pieejamība no jebkuras ierīces.

  • Komandas komunikācija un projektu vadība

Slack – strādājot attālināti, jums ir nepieciešama vieta, kur sadarboties ar komandu, ātri apspriesties  un apmainīties ar failiem. Tas, ko var viegli pazaudēt daudzos e-pastos, paliks šeit. Mums patīk lietošanas ērtums, kas ļauj arī netehniskiem lietotājiem brīvi strādāt, iespēja izveidot atseviķus saziņas kanālus, lai apspriestu konkrētas tēmas grupā un sarakstes, kas palīdz efektīvāk organizēt sarunas.

Trello –  iespējams, daudzus ar to nav jāiepazīstina, jo visā pasaulē to lieto vairāk nekā  50 miljoni cilvēku. Intuitīvs rīks visu jūsu projektu organizēšanai – sākot ar produktu izstrādi, izmantojot Kanban darbaplūsmu, līdz pat savu personīgo projektu plānošanai un izsekošanai.

Airtable – ja jums patīk “izklājlapu” (piemēram, Excel vai Google Sheets) strukturēšanas informācijas veids, tad Airtable ir lielisks rīks, kas darbojas kā saistību datu bāze, kur katrs datu apgabals ir saistīts ar kaut ko citu. Piemēram, sakārtojiet kontaktus un e-pastus, kas tika ievākti semināra laikā, saskatiet to kopsakarības un izsekojiet turpmākos notikumus.

Notion – kāds varētu jautāt, ar ko Notion, atšķiras no Evernote. Notion ir veidots kā viss-vienā risinājums, turpretim, Evernote ir domāts tieši piezīmju veidošanai. Uztveriet par Notion kā par LEGO, kas dod jums klucīšus, lai izveidotu darbavietu, pielāgojoties jūsu vajadzībām – komandas wiki ar materiāliem un uzdevumiem pēc vienotas struktūras, komandas darbu izpildes statusu , CRM vai jebkuru citu darbplūsmu, kas atbilst jūsu biznesa procesiem.

  • Tiešsaistes birojs un glabātuve

Google workspace (nesen pārdēvēts no G Suite) – ietver visus nepieciešamos produktivitātes rīkus (Docs, Sheets, Slides), kas jums nepieciešami, lai paveiktu darbu, un nodrošina komandai  vieglu sadarbības iespēju.

Papildus, Google Drive sniedz  15 GB bezmaksas glabātuvi, kur drošībā uzglabāt visus savus dokumentus un dalīties ar tiem starp dažādām ierīcēm un citiem lietotājiem.

  • Produktivitāte

Pomodone – pamatojoties uz nesen populāro Pomodoro laika vadības tehniku, Pomodone palīdz izsekot jūsu darba gaitām. Neuzskatiet to par savu darbinieku izsekošanu, drīzāk uztveriet to kā iespēju izveidot veselīgas attiecības ar darba laiku, lai pārliecinātos, ka darbinieki mājās nepārpūlas.

Plantie –  šī lietotne arī palīdz saglabāt uzmanību un būt klātesošam, izmantojot spēlošanas elementus – jūs varat izaudzēt savus iecienītākos augļus, vienlaikus turoties prom no visiem telefona traucekļiem, taču, ja jūs novēršaties, augļi nokalst.

DeskTime – ja jums jāveic darbinieku laika uzskaite, piemēram, ja rēķinus klientiem izrakstat, pamatojoties uz patērēto laiku konkrētiem projektiem, tad DeskTime palīdz automatizēt šo uzdevumu. Jūs pat varat izveidot pielāgotus pārskatus un uzreiz nosūtīt rēķinus saviem klientiem.

  • Dizainu un prototipu veidošana

Figma –  ja darbā kaut kas jādizainē, Figma ir vienkāršs un intuitīvs prototipu veidošanas rīks. Jūs varat viegli izveidot prototipu, uz kura var noklikšķināt, dalīties tajā ar citiem un apkopot atsauksmes – viss vienā vietā.

  • Darbinieku finansiālā labklājība

Flipful –  rīks, kas balstīts uz divu vajadzību apmierināšanu vienlaikus. Pirmkārt, dod darbiniekiem brīvību pār nopelnīto algu, kuru vajadzības gadījumā izmanto, tādējādi radot finansiālu drošību. Otrkārt, tas ir pieejams tik vien kā nospiežot pogu lietotnē, līdz ar to ar grāmatvedību netiek veidots kontakts, un pieprasījuma apstrādei tiek tērēts mazāk darba un laika. Savukārt, ietvertie finanšu pratības padomi palīdz labāk plānot budžetu un vairāk ietaupīt.

  • Darbinieku iesaiste un izklaide

SpatialChat – mēs visi zinām, cik svarīgi ir arī izklaidēties! Lai gan pasākumi ir aizliegti, SpatialChat ir visjautrākais veids, kā virtuālajā pasaulē no jauna izveidot reālas dzīves neformālas sanāksmes vai kokteiļu ballītes. Izmēģiniet paši! 🙂

Company’s Online Radio – jauns, iekšējās komunikācijas rīks laikā, kad darbinieki strādā attālināti. Lielisks veids, kā vienlaikus uzturēt sakarus un izklaidēties. Ātra informācijas apmaiņa, vadības ziņojumi, uzņēmuma jaunumi un daudzas citas iespējas. Tas jau veiksmīgi darbojas vairākās organizācijās.

Vai arī Tev ir padomā kāds interesants rīks? Lūdzu, padalies komentāros! 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *